Bal Karnawałowy dla dzieci

„Od Trzech Króli po ostatki

wszędzie bale i prywatki.

Piękne stroje, dziwne maski

śpiewy, tańce i oklaski”.

Bal karnawałowy wywołuje wiele emocji, które udzielają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Tego jednego dnia w roku na parę godzin ubieramy strój inny niż zazwyczaj, możemy być kimś innym.

22 stycznia w sali OSP w Gaworzycach królowały różnorodne bajkowe postacie: piękne królewny, urocze wróżki, odważni kowboje i policjanci, nieustraszeni Spidermeni a nawet zwierzaki w jakie zmieniły się przedszkolaki. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Wzajemnemu podziwianiu strojów nie było końca.

Bal rozpoczęła Pani dyr. Ala Cieślak zapraszając do wspólnej zabawy wszystkie dzieci i ich rodziców. Wszyscy przebierańcy szlifowali karnawałowe rytmy w wężach i  korowodach prowadzonych przez wodzireja balu.

Oprócz wspaniałych tańców dzieci i rodzice brali udział w rożnych konkursach. W czasie przerw dzieci mogły odpocząć przy stołach zastawionych pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Na zakończenie balu każdy uczestnik otrzymał niespodziankę.

Bal był wspaniały, a dzieci i dorośli bawili się doskonale.

Autor: Administrator