Spotkanie z policjantem

W czwartym tygodniu lutego na zaproszenie dzieci i nauczycielek odwiedzili nasze przedszkole policjanci z Rewiru Dzielnicowych w  Gaworzycach. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w sali Muchomorków, by powitać niecodziennych gości. Podczas soptkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna, odpowiedzialna jest praca policjanta, jak również wraz z bohaterem kreskówki Spongebobem Kanciastoportym i jego przyjacielem Filipem poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po jezdni. Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołało umundurowanie oraz wyposażenie policjantów, a wszczególności kajdanki, które wędrowały z rąk do rąk najmłodszych. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły gościom kwiaty. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Autor: Edyta