Mali patrioci - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste"

W tym tygodniu przygotowywaliśmy sie do zbliżających się majowych świąt- Święta Pracy, oraz święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Maluszki własnoręcznie zrobiły biało-czerwone flagi. Uczyliśmy się także Katechizmu Małego Polaka, opowiadaliśmy legendy, z których maluszki dowiedziały się m.in. dlaczego orzeł biały jest naszym godłem. A dziś poszliśmy na bardzo długi spacer, podczas którego wręczaliśmy przygotowane przez Tęczowe Nutki flagi, aby przypomnieć o zbliżającym się święcie. Odwiedziliśmy bank, Bibliotekę Publiczną, Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, salon urody i kilka sklepów. I, oczywiście, wręczaliśmy flagi napotkanym po drodze osobom. Możemy być dumni z naszych małych patriotów, tak, jak powinniśmy być dumni z naszych narodowych symboli.