59-180 Gaworzyce ul. Szkolna 211A tel. 76 8316206

Mail: a.cieslak@przedszkolegaworzyce.pl

Spotkanie z policjantami

Spotkanie z policjantami z Rewiru Dzielnicowych w Gaworzycach

13 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Rewiru Dzielnicowych w Gaworzycach. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. W formie obejrzanego filmu i pytań stawianych przez bohatera dzieci odpowiadały na  pytania.   Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panom policjantom podziękowanie.

Autor: Ewa