Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

K- jak kot

Trzy małe kotki: szary, biały i czarny biegały beztrosko za motkiem wełny, dopóki nie ujrzały szarej myszki. Myszka uciekła do wiaderka z mąką, a kotki - za nią. Po chwili myszka uciekła, a z mąki wyszły.....trzy białe kotki. Trzy białe kotki  zainteresowały się małą żabką, za którą wskoczyły do czarnej rury. Żabka uciekła, a z czarnej rury wyszły.....trzy czarne kotki. Niesforne trzy czarne kotki ujrzały w stawie mała rybkę. Wskoczyły za nią do wody, ale rybka tylko machnęła ogonkiem i zniknęła pod wodą. Kotki bez łupu wyszły ze stawu...... i znów był kotek szary, biały i czarny........taką inscenizowaną sylwetami opowieść usłyszały Muchomorki od pani Ani, wychowawczyni grupy Tęczowe Nutki. Dzięki niezwykłej przygodzie trzech, małych kotków dzieci dowiedziały się, że kotek-rozpoczyna się głoską K, k.