20 luty 2018 r.- Uroczyste otwarcie nowego przedszkola w Gaworzycach

W tym uroczystym dniu zaszczycili nas swoją obecnością  Jego Ekscelencja -  Ks. Biskup Tadeusz Lityński, Pani Magdalena Bednarska-Wajerowska - Dyrektor Departmentu ds. Wdrażania EFRR z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego,    Pani Jolanta Orzłowska - wizytator z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Delegatura w Legnicy, Pani Helena Lachowicz i Marzenna Badecka - byłe Dyrektorki Przedszkola w Gaworzycach,  Włodarze Powiatu Polkowickiego, Gmin z terenu Powiatu Polkowickiego i Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, Radni oraz Sołtysi z terenu Gminy Gaworzyce, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Gaworzyce, przedstawiciele zespołu projektowego - Anna Zagórniak (A-Z Projekt), przedstawiciele wykonawcy - firmy Budrem, Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG - Łukasz Puźniecki , a także liczne grono sympatyków Przedszkola oraz Rodzice naszych pociech.

Jak podkreślała podczas otwarcia dyrektor przedszkola Ala Cieślak to bardzo nowoczesny, duży i perspektywiczny budynek, który ma służyć przez wiele lat i zapewnić nowoczesny sposób kształcenia małych mieszkańców gminy Gaworzyce.  Ta nowoczesna  placówkę jest  wizytówką dobrego kształcenia od najmłodszych lat i fundamentem dla ich dalszego rozwoju.

W następnej kolejności głos zabrał Wójt Gminy Gaworzyce – Jacek Szwagrzyk, który podkreślił znaczenie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji.  Gmina Gaworzyce pozyskała 1.507.729,32 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Priorytet 7. Infrastruktura Edukacyjna, działanie 7.1.1. – Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną – OSI.
Całkowita wartość zadania wynosi 4.614.802,82 zł, z czego poziom dofinansowania stanowi 37,6% kosztów kwalifikowalnych.                                                                                            W swoim przemówieniu Wójt  Gminy  podkreślił, że nowa placówka powinna całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie na miejsca przedszkolne w  Gminie Gaworzyce. Podziękował także wykonawcy, inspektorom nadzoru i pracownikom Urzędu Gminy w Gaworzycach  za sprawny przebieg inwestycji. Dzieciom natomiast życzył samych sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu.

Kolejnym punktem uroczystego otwarcia przedszkola było nadanie tytułu "Przyjaciela Przedszkola Publicznego w Gaworzycach", przez  Dyrektora Przedszkola. Honorowy tytuł  Przyjaciel Przedszkola otrzymali: Wójt Gminy - Jacek Szwagrzyk, Radni  Gminy  Gaworzyce, p. Beata Taczyńska-Pietruś, p. Bogusława Samul oraz p. Elżbieta Moszkowicz.

Następnie głos zabrały  przedszkolaki, prezentując wspaniałe występy artystyczne przygotowane na tą uroczystość pod czujnym okiem nauczycieli.

W dalszej części uroczystości  nastąpiło  przecięcie biało czerwonej wstęgi, którego dokonali  Ks. Biskup Tadeusz Lityński, Pani Magdalena Bednarska-Wajerowska - Dyrektor Departmentu ds.  Wdrażania EFRR z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskieg ,        Pani Jolanta Orzłowska wizytator z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Delegatura w Legnicy, Wójt Gminy Gaworzyce – Jacek Szwagrzyk, Dyrektor Publicznego Przedszkola Ala Cieślak i przedstawicielka społeczności przedszkolnej Magdalena Stelmach.

Kolejnym punktem uroczystego otwarcia przedszkola było poświęcenie budynku oraz krzyży do poszczególnych sal  przez ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego.

Następnie głos zabrali goście, którzy byli pod ogromnym wrażeniem samego obiektu. Najmilszą wiadomość przekazała nam obecna podczas uroczystości dyrektor Departamentu Wdrażania EFRR z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego, którą poinformowała o pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Dolnośląskiego ws. zwiększenia dotacji na "Budowę przedszkola w Gaworzycach" do kwoty 2 mln 400 tys. zł.

Po przemówieniach i wręczeniu upominków dla przedszkolaków dyrektor przedszkola  Ala Cieślak zaprosiła wszystkich do zwiedzania nowego przedszkola.  Wszyscy mogli obejrzeć duże ( 70 m 2 ), jasne, wyposażone w kolorowe meble, zabawki, pomoce dydaktyczne piękne sale zabaw , przy których znajdują się toalety dla dzieci oraz prysznice, dużą stołówkę przedzieloną składaną ścianą akustyczną  przeznaczoną na uroczystości i występy artystyczne przedszkolaków, szatnie, gabinet do zajęć specjalistycznych, pomieszczenia biurowe.
W nowym przedszkolu jest również profesjonalna, nowoczesna kuchnia z zapleczem, która codziennie będzie  przygotowywać  dzieciom smaczne  posiłki.

Łączna powierzchnia użytkowa tego nowoczesnego budynku to 1062,00 m2.

ZAPRASZAMY  DO GALERII  ZDJĘĆ

Autor: Administrator