Konkurs Patriotyczny w Chocianowie

W czwartek, 26 kwietnia odbył się konkurs patriotyczny organizowany przez Przedszkole Integracyjne w Chocianowie oraz Instytut Pamięci Narodowej  we Wrocławiu. Nasze przedszkole reprezentowało troje przedszkolaków: Sylwia Smagieł, Gabriela Szukała oraz Michał Golonka. Pierwszym warunkiem udziału w konkursie była praca plastyczna pt. "Niepodległość oczami dziecka". Tak powstała praca pt. "Niepodległość ma słodki smak", bo tak właśnie kojarzy się dzieciom smak wolności i niepodległości. Podczas konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami, np. odpowiadaniem na pytania, układaniem puzzli, odgadywaniem zagadek. Wielką frajdę sprawiło dzieciom zadanie zaprojektowania znaczka patriotycznego oraz odciśnięcie na torbach znaku Polski Walczącej. Dzieci musiały się jeszcze zaprezentować śpiewając lub recytując utwór o charakterze patriotycznym. Nasi mali patrioci zaśpiewali piosenkę "Taki kraj", wzbudzając wzruszenie zarówno jury, jak i pozostałych uczestników konkursu. Z dumą odebrały dyplomy i piękne upominki; dla siebie i przedszkola. Jury nie przyznawało miejsc, i słusznie, bo nie można być bardziej patriotą albo mniej. Patriotą się jest, albo nie. A przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Gaworzycach są nimi na pewno!

Gratulujemy!