Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Święto Górnika

Obchody Święta Górnika.

Obchody Święta Górnika są ważną uroczystością związaną z naszym regionem, w którym rosną i wychowują się nasze przedszkolaki.

Aby utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości na zajęciach i które były uatrakcyjnione wizytą górnika w przedszkolu w dniach od 8 do 10 stycznia przedszkolaki z poszczególnych grup zwiedzały obiekt kopalni ZG Rudna w Polkowicach.

W holu wielkiego biurowca czekał na dzieci przewodnik, który oprowadzał je po terenie obiektu na powierzchni ziemi. Dzieci zwiedziły lampownię, szatnię, Stacje Ratownictwa Górniczego.

Dzięki ciekawej prezentacji, która odbyła się w sali konferencyjnej, przedszkolaki miały możliwość zobaczenia jak wygląda kopalnia1500 m pod ziemią. Zobaczyły maszyny i urządzenia potrzebne do wydobywania rudy miedzi. Zapoznały się ze specyfiką trudnej i niebezpiecznej pracy górników. Poznały też etapy wydobywania rudy miedzi.

Informacje przekazywane były w ciekawy sposób i dostosowane dla przedszkolaków.

Z uwagą wysłuchały krótkiej legendy o Skarbniku, który jest strażnikiem podziemi.

Na zakończenie dzieci złożyły życzenia i wręczyły kwiaty.

Autor: Administrator