Informacja dotycząca płatności za wyżywienie w roku szkolnym 2023/2024

DYREKTORA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

W GAWORZYCACH

z dnia 26.02.2018r

w sprawie ustalenia warunków korzystania z wyżywienia

Na podstawie - art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r - Prawo oświatowe
 (Dz. U. z 2017 r., poz. 59), w porozumieniu z organem prowadzącym- Wójtem Gminy Gaworzyce  został wprowadzony „Regulamin korzystania z wyżywienia w Publicznym Przedszkolu   w Gaworzycach”

WARUNKI  KORZYSTANIA Z WYŻYWIENIA W PLACÓWCE PRZEDSZKOLNEJ

1. Przedszkole zapewnia wyżywienie.
  2. Na posiłki wydawane przez kuchnię składają się:

1)      śniadanie

2)      obiad I (zupa, )

3)      obiad. II ( drugie danie)

4)      podwieczorek

1. Kuchnia przedszkolna przygotowuje posiłki zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
    1. Jadłospisy oparte są na zasadach racjonalnego żywienia i opracowywane
      w systemie dekadowym. Ich treść ustala intendent i szef kuchni,
      a zatwierdza dyrektor.
    2. Informacja o aktualnym jadłospisie wywieszana jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej przedszkola.
    3. W uzasadnionych przypadkach dyrektor zastrzega sobie prawo do zmiany jadłospisu w danym dniu.
    4. Posiłki wydawane są  przez personel kuchenny  w godzinach:

1)      Śniadanie  : 8.30

2)      Obiad I : 10.30

3)      Obiad II : 12.00

4)      Podwieczorek :13.30

5)

USTALENIE WYSOKOŚCI OPŁAT ZA POSIŁKI

1. Korzystanie z posiłków jest odpłatne.
  2. Opłaty za posiłki pokrywają:

1)        rodzice dzieci /prawni opiekunowie/

1. Koszt wyżywienia dziecka obejmuje koszt produktów zużytych do przygotowania posiłków
    - koszt wsadu do kotła
  2. Dla rozliczeń opłaty za wyżywienie dzieci przyjmuje się iloczyn liczby dni roboczych w danym miesiącu x  stawka żywieniowa tj. 7,10 zł.

WNOSZENIE OPŁAT ZA POSIŁKI

1. 1.        Informacja o wysokości opłaty za wyżywienie dziecka za poszczególny miesiąc znajduje                      się  u intendenta.
  2. 2.        Opłatę za wyżywienie dzieci należy wnosić do dnia 10 każdego miesiąca. Konsekwencją braku wpłaty za dożywianie do tego terminu będzie skreślenie dziecka z listy dzieci dożywianych.

Dla dzieci z  Przedszkola:

wpłaty  dokonuje się  przelewem na konto bankowe:

numer konta  53 8649 1060 2007 7000 0026 0003

Publiczne Przedszkole  w Gaworzycach

z dopiskiem – za dożywianie,  miesiąc, którego opłata dotyczy, imię i nazwisko dziecka.

1. 3.      W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu  powyżej 3 dni opłata za wyżywienie nie będzie pobierana. Warunkiem dokonania odpisu za posiłki zapłacone
    a niewykorzystane w przypadku wcześniejszego (co najmniej jeden dzień wcześniej) zgłoszenia telefonicznie  u intendentki przez rodzica/opiekuna  z zamiaru niekorzystania przez dziecko z żywienia w okresie dłuższym niż 3 dni.

TEL. do p. intendentki 76 7538748

1. 4.        W przypadku nieuregulowania opłaty w wyznaczonym terminie, rodzice zalegający z opłatami                 są indywidualnie informowani o konieczności uiszczenia opłat. Pozostają oni dłużnikami                          z koniecznością natychmiastowego uregulowania należności za wyżywienie dziecka.
  2. 5.        W przypadku rezygnacji z miejsca w przedszkolu lub zakończonej edukacji dziecka nadpłacona kwota za wyżywienie wypłacana jest w następnym miesiącu na konto rodzica/prawnego opiekuna.
  3. 6.        W przypadku planowanej nieobecności w przedszkolu,  należy zgłosić ten fakt przynajmniej  trzy dni wcześniej.

ZASADY KORZYSTANIA Z WYŻYWIENIA  W PRZEDSZKOLU

1. Posiłki spożywane są przez dzieci w salach.
  2. Nadzór nad dziećmi sprawuje nauczyciele oraz pomoc nauczyciela.

W przypadku  alergii  pokarmowych dzieci , bardzo prosimy o informację u wychowawcy grupy w pierwszym dniu września.