Marcowy deszczyk

Witajcie! Dziś dla Was kolejne zadania związane z tematyką pogodową.

1. Zabawa orientacyjno-porządkowa Słoneczko świeci - pada deszcz

Osoba dorosła skakanką wyznacza dom. Gdy powie: Słonko świeci - dziecko wychodzi z domu i spaceruje (po całym pokoju), wystawiając twarz do słońca. Gdy powie: Pada deszcz - dziecko chowa się do domu.

2. Obejrzyj obrazek. Połącz fragmenty obrazka znajdujące się na dole karty z ich miejscami na dużym obrazku.

(Karta pracy załączona poniżej)

3. Zagadki ruchowe, czyli pantomima.

Na środku pokoju stawiamy krzesło. Dziecko siedzi jako pierwsze i obserwuje dorosłego. Osoba doroła pokazuje jakieś czynności. Np. udaje, że otwiera drzwi, potem je przeklucza. Zdejmuje płaszcz, wiesza go, zmienia obuwie. Następnie idzie umyć ręce, przygląda sie w lustrze itp. Gdy dziecko odgadnie następuje zmiana.

4. Deszcz w słoiku.

Potrzebny słoik z wodą, na to pianka do golenia, którą zakrapiamy barwnikiem, np. przy użyciu pipety.

(Obrazek w załączniku)

Powodzenia :)