Kartka dla Kubusia

Kartka dla Kubusia z okazji Jego 10 urodzin

Kilka słów o Naszym Jubilacie:

To ma być niespodzianka dla Kubusia, który 16 października skończy 10 lat. Chłopiec jest dzieckiem autystycznym z wieloma problemami zdrowotnymi, ale też bardzo wrażliwym i ciekawym świata. Aby sprawić mu urodzinową przyjemność jego mama wymyśliła akcję „Kartka dla Kubusia”. Włączyło się też do niej polkowickie starostwo.

Kubuś zaczął mówić dopiero w wieku siedmiu lat. Mimo wielu innych schorzeń, powoli nadrabia zaległości. I jak każde dziecko lubi niespodzianki. Stąd pomysł jego mamy. Dlaczego kartki?

– Kuba zawsze jest ciekawy, co jest w skrzynce pocztowej – mówi Ewelina Bielak, mama chłopca. – Dlatego wymyśliłam akcję z kartką urodzinową, by sprawić mu przyjemność.

Do akcji włączyło się także polkowickie starostwo. Odzew już jest. Do urzędu spłynęły pierwsze urodzinowe kartki.

– Mamy też sygnały z różnych instytucji, że już produkują się kolejne kartki – dodaje Mirosława Myrna-Kudryk, naczelnik wydziału promocji w polkowickim starostwie. – To niewiele kosztuje, a można sprawić, że Kubuś będzie mieć wyjątkowe urodziny.

Przesyłki z dopiskiem: „Kartka dla Kubusia” można kierować na adres Starostwa Powiatowego w Polkowicach przy ulicy św. Sebastiana 1. Wszystkie trafią do solenizanta.

Do akcji włączyło się również nasze przedszkole.

W skrócie fotograficznym mozna zobaczyć karteczki wykonane przez dzieci z naszej grupyUśmiech

Autor: Ewa