Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Koncert muzyczny "Wilk i koźlęta"

Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”

Dziś w przedszkolu odbył się pierwszy z cyklu koncertów dla dzieci, organizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.  Muzyczna wersja „Wilka i koźlątek” bardzo podobała się dzieciom.  Tego rodzaju występy budzą zainteresowanie dzieci światem dźwięku i jego pięknem. Bezpośredniość odbioru muzyki poprzez przedstawianie muzyki jedynie w żywej, koncertowej formie  sprawia, że mały odbiorca przeżywa ją najsilniej jak tylko można. A uzupełnienie koncertu integralnie związanym z nim odpowiednim komentarzem wprowadza przedszkolaki  w problematykę wykonywanej muzyki. Dzieci świetnie odgadywały jakie emocje towarzyszą danemu fragmentowi przedstawienia.

Autor: Administrator