„Dzień Dziecka” w naszej placówce

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Janusz Korczak”

W poniedziałek 2 czerwca, wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola w Gaworzycach świętowały, obchodzony od 55 lat w Europie „Dzień Dziecka”. Święto to, przybrało charakter polityczny ,jednak został zainicjowany w innym celu, przez Światową Federację Kobiet Demokratycznych, jako dzień ochrony dzieci przed krzywdą ,wojną i głodem. W chwili obecnej ma charakter święta rodzinnego.

W naszym przedszkolu, był to dzień szczególny. Tuż po poranku, dzieci zjadły grillowane kiełbaski na świeżym powietrzu, po czym rozpoczęły zorganizowaną przez nauczycielki zabawę na przedszkolnym placu. Czas dzieciom wypełniał instruktor Zumby, p. Mateusz Śmikiel, wraz ze znanymi wszystkim utworami muzycznymi oraz wychowawczynie z szeregiem zabaw i konkurencji. Dzień ten, był dniem naszych dzieci! Należał do bardzo wesołych i udanych.

Autor: Administrator