Wizyta w „Parku Krasnala”

W poniedziałek 16 czerwca 2014 roku, absolwenci Publicznego Przedszkola w Gaworzycach, wraz z wychowawczyniami i opiekunkami, udały się na kończącą rok szkolny 2013/2014 wycieczkę do „Parku Krasnala” w pobliskiej Nowej Soli.

Dzień ten, dla przedszkolaków był wyjątkowy. Dzięki organizatorce wycieczki, pani Katarzynie Wąsiel-Wypasek, dzieci spotkało mnóstwo atrakcji. W „Parku Krasnala” przywitała nas pani przewodnik, po czym zaprosiła na godzinną zabawę w sali zabaw, gdzie dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną, wspinając się oraz pokonując napotkane w labiryncie przeszkody. Następnie miały okazję zwiedzić mini zoo, gdzie zobaczyły różnorodne ptaki takie, jak: ozdobne pawie, kuropatwy, koguty, papugi, jak także kozy i kucyki. Dowiedziały się również, że miejsce, w którym się znajdują, słynie z najwyższego krasnala na świecie, bowiem krasnal Soluś mierzy 541cm i jest wpisany do księgi rekordów Guinessa.

W przerwie między atrakcjami, był odpoczynek pod parasolem oraz ciepły posiłek i napój, po czym dzieci wraz z opiekunkami, grupowo udały się na dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki wodnymi pojazdami.

Finałem wycieczki, były zakupy pamiątek, jak również wręczenie upominkowych teczek oraz podziękowanie gospodarzy za wspólnie spędzony czas.

Wycieczka ta, na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, kolejne grupy dzieci, przeżyją wyjątkowe chwile w „Parku Krasnala”, gdyż radość każdego dziecka i uśmiech na twarzy są bezcenne.

Autor: Administrator