Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

,,Przygody Krzysia Ratownika”

Spektakl pt. ,, Przygody Krzysia ratownika ''.

W piątek 10 października 2014 roku, dla wszystkich grup przedszkolnych, odbył się spektakl teatralny pt. „Przygody Krzysia Ratownika”. W przedstawieniu, aktorzy poprzez interaktywną zabawę przypominali dzieciom o ich najważniejszych prawach i obowiązkach. Pojawiły się również elementy tematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego, zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, jak i treści pouczające dzieci, jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi.

Główny bohater- Krzyś Ratownik na podstawie bezpośrednich przykładów pokazał przedszkolakom, jak zachować się, gdy ktoś obcy puka do drzwi domu oraz co zrobić, gdy nieznajomy zaprosi dziecko do siebie, obiecując jakieś atrakcje.

Tematyka spektaklu była poważna, jednak podana w bardzo przystępnej i zrozumiałej dla odbiorców formie. Dzieci z wielką chęcią i radością towarzyszyły Krzysiowi w jego przygodach. Z pewnością zdobyta wiedza pozwoli naszym przedszkolakom pokonać trudności wynikające z ewentualnych niebezpieczeństw dnia codziennego.

Autor: Administrator