Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Nowoczesny sprzęt specjalistyczny do zajęć terapeutycznych

Publiczne Przedszkole w Gaworzycach zakończyło realizację zadania pn. „Doposażenie sali terapeutycznej w sprzęt specjalistyczny do prowadzenia zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych” zgodnie z umową zawartą z Fundacją KGHM Polska Miedź.

Darowiznę otrzymaną z Fundacji KGHM Polska Miedź w kwocie 20.000,00 zł. Publiczne Przedszkole w Gaworzycach przeznaczyło na dofinansowanie zakupu doposażenia sali terapeutycznej w sprzęt specjalistyczny do prowadzenia zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Z w/w środków zakupiono: Mobilną Interaktywną Podłogę Fun Floor wraz z pakietem gier, matę sensoryczną ,,Ocean”, drabinki oraz zjeżdżalnię.

Interaktywna Podłoga Fun Floor wzbudza wśród dzieci duże zainteresowanie oraz zachęca je do aktywnej zabawy. Jest to nowoczesny i innowacyjny sposób na naukę przez bardzo atrakcyjną formę zabawy.

Poprzez realizację zadania dzieci korzystając z zakupionego sprzętu specjalistycznego poprawia zdolności motoryczne, rozwija spostrzegawczość wzrokowo- ruchową. Interaktywna podłoga Fun Floor z pakietem rewalidacyjnym pozwala w pełniejszy sposób wykorzystać możliwości rehabilitacyjne urządzenia oraz stwarza przyjazne środowisko
do zabawy.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Fundacji KGHM Polska Miedź
za dofinansowanie przedmiotu zadania.