Grupa Jeżyki

Pokochaj pluszowego misia

on przyjacielem dzieci jest...

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, bedąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie zobaczył go Morris Michton- właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak będą się sprzedawały. Jak można się domyślać sprzedawały sie znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy, tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

Druga historia opowiada o Niemce, która była sparaliżowana. Dla zabicia czasu szyła różne zwierzaki z materiału. Potem jej siostrzeniec skorzystał z pomysłu i otworzył fabrykę pluszowych zabawek.

Nie wiadomo jak było dokładnie, ale najważniejsze, że pluszowe misie są chyba najpopularniejszą zabawką świata! Każdy miał lub ma swojego misia! Nawet niektórzy dorośli!
Misie zrobiły się tak popularne, że zaczęły powstawać o nich bajki. Najsławniejsze misie, to chyba: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Balloo z „Księgi Dżungli”, Miś Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie, Miś Yogi.

Tak ten radosny dzień dzieci świętowały w przedszkoluUśmiech

Autor: Ewa