Tatrzyk w przedszkolu

Teatrzyk Lalek „Akuku” z Legnicy

Kontakt z szeroko pojętą sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka, a zwłaszcza dziecka. Z jednej strony może służyć jako bierna rozrywka, dająca odetchnąć od codzienności, wprawiając nasz umysł i ciało w stan relaksu. Z drugiej zaś jednak jest motorem do poszerzania gamy doznań estetycznych, pobudza umysł do ciągłego szukania odniesień, interpretacji, rozwija myślenie abstrakcyjne, tak ważne i pomocne w życiu.

Ten rok w naszym Przedszkolu upływa pod hasłem „Baśń w życiu Przedszkolaka”. W ramach programu po raz kolejny przyjechał do nas teatr. Tym razem był to Teatr Lalek „Akuku” z Legnicy, który przedstawił spektakl pod tytułem „Niewiarygodne przygody dwóch chochlików”.

Opowieść obfitowała w dobry humor, toteż nie brakowało radosnego śmiechu małych widzów. Ale oprócz humoru spektakl przekazywał myśli wychowawcze. Tytułowe chochliki przekonują, że warto pomagać innym, a dobre uczynki wracają do nas ze zdwojoną siłą.

Autor: Administrator