"Tłusty czwartek" w przedszkolu

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek

A Bartkowa uwierzyła, dobrych paczków nasmażyła"

Grupa Muchomorki

Tłusty czwartek, to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostani tydzień karnawału. W tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze w tym dniu są pączki i faworki,zwane również chrustem lub chruścikami. W tym wyjątkowym dniu postanowiliśmy, że nasze przedszkolaki same upieką coś słodkiego. Dlatego też Muchomorki wraz z Tęczowymi Nutkami zakasały rękawy i z ogromnym zapałem wzięły się do pracy. Doskonale radziły sobie z odmierzaniem składników, wbijaniem jajek i mieszaniem ciasta. W rezultacie, po niespełna godzinie zapachniało w sali pysznym ciastem jogurtowym. Najłatwiejszym ciastem na świecie!Dzieciom tak bardzo spodobało się pieczenie, że obiecały upiec takie ciasto w swoich domach. Drodzy Rodzice, w myśl zasady Montessori "Pozwólcie mi to zrobić samemu" , zgódźcie się na ten pomysł! Przepis na ciasto jogurtowe w załączniku.

Autor: Edyta