„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Ogólnopolski program ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Po raz kolejny, dzieci z naszego przedszkola biorą udział w ogólnopolskim programie ekologicznym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja „Partnerstwo dla środowiska”, a organizatorem znana każdemu dziecku marka „Kubuś”. Celem programu, to realizacja zagadnień ekologicznych poprzez  zachęcanie najmłodszych do dbania o naszą planetę i najbliższe otoczenie. Dzieci z naszej placówki, poprzez szereg prowadzonych zajęć, realizują określone w regulaminie programu działania. Utrwalają zdobyte już wiadomości z dziedziny ekologii oraz zdobywają nowe. Program wprowadza nas w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i chronić. Dzięki temu: znamy różnorodne rośliny i zwierzęta; wiemy, jak zachowywać się na łonie natury; potrafimy przygotować smaczny i zdrowy posiłek; umiemy założyć i pielęgnować kącik przyrody; rozumiemy konieczność segregacji odpadów, oszczędzania wody i źródeł energii.

Autor: Administrator