„Z wizytą w Straży Pożarnej”

Przedszkolaki w OSP Gaworzyce

W środę 13 maja, tuż po śniadaniu, dzieci z naszej placówki wybrały się na krótką, lecz bardzo ciekawą wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach. Po przybyciu przedszkolaków na miejsce z radością i serdecznym uśmiechem przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie opowiedzieli i zapoznali naszych najmłodszych mieszkańców z ich pracą, która jest bardzo niebezpieczna i odpowiedzialna. Celem naszej wycieczki, było poznanie pracy strażaków, jak również zapoznanie z wyposażeniem wozów strażackich. Przedszkolakom zostały przedstawione zadania straży pożarnej, odbył się pokaz umundurowania oraz narzędzi wykorzystywanych w pracy strażaka. Najwięcej radości przedszkolakom przyniósł pokaz gaszenia pożaru przy użyciu węża i wody.

Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały Panom Strażakom, wręczając kwiaty i prace plastyczne w ich wykonaniu.

Autor: Administrator