Zwierzęta wokół nas

Miuczy kotek- miau!

Coś ty kotku miał?

Miałem ja miseczkę mleczka, teraz pusta jest miseczka,

a jeszcze bym chciał...

Ten tydzień minął pod hasłem "Zwierzęta wokół nas". Po zabawach i pracach plastynych o pieskach, przyszedł czas na kotki, ulubione zwierzątko większości maluszków. Zanim dzieci rozpoczęły pracę obejrzały krótkią inscenizację o trzech niesfornych kotkach: białym, czarnym i szarym, które zmieniały swoje ubarwienie w zależności od tego, do czego wskoczyły. Kiedy goniły myszkę, wskoczyły do mąki i zrobiły się białe. Uciekająca żabka wprowadziła je do brudnej od sadzy rury, więc kotki wyszły z niej czarne. A kiedy próbowały schwytać rybkę, dały nura do wody, która przywróciła im pierwotną barwę. Przedszkolaki z zaciekawieniem i zdumieniem oglądały przedstawienie. Tym chętniej później odrysowywały kontury kotków oraz malowały kotki farbami.

Autor: Anna