Jest śliczny, beżowy,
czasem kolorowy.
Uszko ma oklapnięte, a nosek różowy.
Brzuszek okrąglutki i łapki pulchniutkie.
Cały jest pluszowy, puszysty, mięciutki.

Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiono w 2002 r. roku w 100. rocznicę powstania zabawki pluszowego misia nazwanego na cześć 26. prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora (Teddy'ego) Roosevelta (ang. Teddy Bear); obchodzone również w Polsce. Miś daje poczucie bezpieczeństwa i jest niezawodnym przyjacielem.  Pluszowego misia lubią zarówno dzieci, jak i dorośli. Zdaniem pedagogów wynika to z tego, że człowiek jest stworzeniem stadnym i lubi mieć kogoś, z kim może rozmawiać i do kogo może się przytulać. Dzieci przytulają się do swoich pluszaków, gdy nie ma w pobliżu bliskiej im osoby dorosłej. Jak wynika z obserwacji, miś jest lubiany niezależnie od wielkości i koloru, bo najbardziej liczy się to, że jest puchaty i miękki.

Nasze przedszkolaki przyniosły swoje ulubione Misie i ten dzień spędziły wspólnie z nimi. Usłyszały opowiadania o brzydkim, ale dobrym Misiu, a potem opowiadały o swoich pluszakach. Dzień Pluszowego Misia był bardzo kolorowy, zabawny i ciepły, bo takie właśnie są Pluszowe Misie.

Autor: Anna