Spotkanie z Mikołajem

" Drogi Święty Mikołaju

Przybądź do nas, bo już czas.

Wszystkie dzieci Cię kochają

I serduszka biją nam.

Tu w przedszkolu wielu dzieciom

Biją serca, niby młot.

Nie pozwól nam długo czekać,

Bo nadchodzi ciemna noc"

Pierwsze dni grudnia były bardzo istotne w naszym przedszkolu. To właśnie w tym okresie z wielkim zaangażowaniem trwały przygotowania do spotkania z Mikołajem. Muchomorki uczyły się piosenki z wykorzystaniem grzechotek, wspólnie wykonały portret Mikołajów, który przekazały na konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gaworzycach, a dodatkowo starały zachowywać się najlepiej, jak tylko potrafią, bo przecież "święty wszystko widzi". Gdy nadszedł ten długo wyczekiwany piątek, wszystkie dzieci rozpoczęły go mikołajkowo. Były mikołajkowe stroje, czapki oraz najważniejsza osoba tego dnia Święty Mikołaj, który wszystkim dzieciom, tym odważnym i tym troszkę mniej wręczył prezent. Na zakończenie tego ekscytującego dnia wybraliśmy się na długi mikołajkowy spacer.

Autor: Edyta