Zapachniało bożonarodzeniowo- pierniczkowo

Wspólnie dekorujemy pierniczki

W dniu 9 grudnia. „Jeżyki”  wspólne z p. Agnieszką, p. Honoratą, p. Wiolettą i p. Mileną dekorowały pierniczki. Ciasteczka wcześniej upiekły mamy: p. Sylwia Mikołajuk, p. Justyna Białek i p. Teresa Łysiak.Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. Już kilka dni wcześniej dzieci gromadziły ozdoby do ich dekoracji. W środę po śniadaniu dzieci przywitały gości "Iskierką przyjaźni" Uśmiech Następnie zapoznały się z tradycją pieczenia pierników i pierniczków w Polsce, sposobem ich pieczenia oraz ze składnikami potrzebnymi do ich wykonania. Po krótkiej rozmowie dzieci i rodzice zabrali się do wspólnej pracy, która sprawiła wszystkim dużo radości. Powstały prawdziwe dzieła „piernikowe”. Po skończonej pracy wszyscy z apetytem częstowali się pierniczkami. Każdy  pierniczek był inny i każdy, jak to zauważyły dzieci miał inny smak. Chdziło o trzy rodzaje upieczonych pierniczków przez mamy.

Zapraszamy wszystkich na Kiermasz bożonarodzeniowy już 13 grudnia od godz.14.30 w Gaworzycach. Będzie tam można zakupić m.in.nasze pierniczkiMrugnięcie

Autor: e