Minął grudzień

"W grudniu rzadko ptak zaśpiewa
w srebrze stoją wszystkie drzewa"

W tym miesiącu wiele się działo. Gościliśmy św. Mikołaja oraz przygotowywaliśmy się do świąt : uczyliśmy się kolęd, robiliśmy ozdoby choinkowe. Ważnym wydarzeniem było wspólne kolędowanie przedszkolaków z ich rodzicami. Byliśmy na próbie generalnej naszych starszych kolegów z grupy „Muchomorki”, a tuż przed świętami odwiedzili nas uczniowie szkoły z życzeniami i kolędą. I, oczywiście słuchaliśmy bajek czytanych przez rodziców.

Temat świąt i Mikołaja w zasadzie towarzyszył nam co dzień. Pewnego dnia pytam dzieci, skąd Mikołaj bierze prezenty.

- Ze sklepu- odpowiada Jagoda.

- Tak, z tesco!- dodaje Sylwia.

- A właśnie, że nie- mówi Gabrysia- Ja wiem, skąd Mikołaj bierze prezenty. Z worka!

ZmieszanyUśmiechMrugnięcie

Autor: Anna