Spektakl "Sportowe życie, czyli Jeż vs Jeżozwierz"

W przeddzień ferii zimowych przedszkolaków czekała niespodzianka. Do przedszkola przyjechała grupa teatralna "Amuzado" z Bydgoszczy, by przedstawić spektakl propagujący sport i aktywne spędzanie wolnego czasu. Akcja spektaklu rozgrywa się w scenerii leśnej oraz na terenie Zoo. Jest to historia spotkania dwóch kolczastych stworzeń - Jeża Henia i Jeżozwierza Oliego, którzy kłócą się o to, które zwierzęta są sprawniejsze - te mieszkające w Zoo, czy też przyjaciele Jeża Henia. Aby rozstrzygnąć spór, organizują zawody sportowe. Zoo reprezetowała Zebra Melisa, a nasze rodzime zwierzęta Krowa Mania Malinowa.

Bohaterowie opowiadania rozśmieszali do łez małych widzów, a przy okazji zachęcali  do wspólnych ćwiczeń. Spektakl nakłania do aktywności fizycznej, czyli pokazuje najmłodszym alternatywne wzorce spędzania wolnego czasu. W sam raz przed zbliżającymi się feriami.

Autor: Anna