Patyczak

Patyczaki są wspaniałym pomysłem na zwierzątko dla dziecka, które domaga się zaufania i powierzenia mu opieki nad żywą istotą. Zwierzęta te maja bardzo małe wymagania, nie brudzą, nie wydzielają zapachów, nie trzeba ich wyprowadzać, a przy tym wszystkim pozostają całkiem przyjemnymi stworzonkami. Obserwowanie życia tych zabawnych owadów, tego jak się pożywiają i jak rozmnażają, może sprawić wiele frajdy dzieciom. I właśnie wiele frajdy czeka od dziś Tęczowe Nutki. Bo od dziś zamieszkał z nami w swoim maleńkim terrarium patyczak. Dzieci przyjęły nowego członka grupy z wielkim entuzjazmem. Chętne przedszkolaki podały swoje propozycje na imię dla naszego zwierzaczka. Spośród wszystkich propozycji dzieci drogą głosowania wybrały nazwę wymyśloną przez Gabrysię - patyczak będzie się nazywał Świetliczek. Od poniedziałku do piątku, będziemy wspólnie opiekować się maleństwem, które obecnie mierzy 3 cm. A na weekendy chętne dzieci będą zabierać zwierzątko do domu. I jeśli ktoś myśli, że maluszki boją się tego stworzonka, to się myli. Przedszkolaki bez oporów pozwalały Świetliczkowi spacerować po ich rączkach!

UśmiechMrugnięcie