• Odwiedziło nas: 1651988

Kotki

"A,a.a- kotki dwa

każdy z nas pazuri ma..."

W tym tygodniu wiele mówiliśmy o zwierzętach, jakie możemy hodować w domu. Szczególnie ulubionym czworonogiem są dla maluszków kotki. Po wysłuchaniu opowiadania o białym kotku, który chciał byc czarny, wspólnie z przedszkolakami zrobiliśmy papierowe kotki. Dzieci pomalowały elementy, przykleiły oczka a odrobina waty sprawiła, że kotki zrobiły się puszyste. Teraz jeszcze jedno zadanie- nazwać swoje zwierzaki. Oto propozycje dzieci: kotek Franka, to Tomi, Hani S. - Dejw, Huberta-Alvin. Lidka nazwała swojego kociaka Kluską, Magdy kotek, to Luna, Antka - Łatka. Tomek, po długim namyśle, pwiedział, że jego  zwierzątko to Klejuś, kotek Hani T. to Dosia, Szymona- Blusuś. Ala wymyśliła, że jej kotek to Bąbel, Oskarek- Bejbi. Maciuś nazwał swojego kotka Kasza, a Sylwia stwierdziła, że jej kotek, to Lona. Prawda, że pomysłowi? A nie było łatwo.....