Jeszcze Polska nie zginęła!

Ostatnie dni tego tygodnia minęły w patriotycznym nastroju. Przygotowywaliśmy sie do obchodów Święta Niepodległości. Śpiewaliśmy hymn państwowy, dzieci wykonały niekonwencjonalne godła. Przedszkolaki obejrzały filmik, który w malowniczy sposób przedstawił dzieciom narodowe symbole. Nauczyliśmy się również piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem", a śpiewając poszczególne zwrotki, maluszki poznawały najważniejsze miejscdowości w Polsce. I, oczywiście przypomnjieliśmy sobie "Katehizm małego Polaka". Tęczowe Nutki, choć niewiele mają latek, z powagą traktowały zajęcia z patrityzmu. I z entuzjazmem obserwowały falująca na wietrze flagę Polski wywieszoną na budynku przedszkola.