Spotkanie z autorką

We wtorek odwiedziliśmy bibliotekę. Tym razem naszym celem nie było wypożyczenie książek, ale spotkanie z autorką - Panią Moniką Sawicką. Pani Monika napisała opowieść o piesku Kajtku, który miał niezwykłe przygody. Ale zanim Kajtek stał się Kajtkiem, był pechowym szczeniaczkiem, którego zły człowiek wyrzucił na pewną zgubę. Dzięki innemu, dobremu człowiekowi, los pieska odmienił się. Niezwykle wzruszająca historia powstawania książki dla malusińskich zafascynowała przedszkolaki. Dzieci dowiedziały się też jak powstają opowieści. Teraz, czytając o przygodach szczęściarza Kajtka, wiedzą, że część jego losów to prawdziwa historia, a częściowo jest wymyślona przez autorkę.