Bezpieczny Dolnoślązak

Nasze przedszkole w październiku 2022 roku zostało zakwalifikowane do udziału w V edycji programu „Bezpieczny Dolnoślązak” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W ramach ogłoszonego roku 2022- „Rokiem Ratownictwa Górskiego na Dolnym Śląsku|” V edycja programu szczególnie nawiązuje do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego zachowania w górach. Przy współpracy z instytucjami i służbami publicznymi naszym przedszkolakom i pracownikom naszej placówki zostanie przybliżona kwestia bezpieczeństwa  drogowego oraz zasady pierwszej pomocy. Oprócz tego, uczestmicy programu dowiedzą się, jak postępować w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń takich, jak katastrofy oraz wypadki masowe.