Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci- Pluszowy Miś. Święto zostało ustanowione w setną rocznicę powstania maskotki, czyli w 2002 roku , a swoją historię wiąże z przygodą podczas polowania prezydenta Stanów Zjednoczonych- Teodora Roosvelta. Właśnie od zdrobnienia jego imienia Teddy Bear, miś znany jest na całym świecie.

W naszej grupie dzieci również obchodziły święto Pluszowego Misia. Tego dnia przyniosły swojego ulubionego z domu i opowiedziały o ich przyjaźni. Wysłuchały również historię o "Brzydkim Misiu", który w dziecięcych oczach okazał się wcale nie taki brzydki, a miły i przyjacielski.

Autor: Edyta